KRAANID

Kuulkraan – torujuhtme klapi liik, mille lukustus, või reguleeriv element omab sfäärilise kuju. See on üks kaasaaegsetest ja progressiivsetest lukustus-klapide tüüp, mis leiab enam rohket kasutust erinevatel tööliikidel torujuhtmetes, mis transporteerivad maagaasi, vett ja naftat linna vee- ja gaasi tarnimises ja tesites valdkondades. Kuulkraani võib kasutada kui reguleeritavat liitmikut.

OÜ “Magnum Steel” kuulkraanide konstruktsioon ei ole uudiseks ja sellest on teada juba üle 100 aasta. Kuid varemates variantides konstruktsioon ei kindlustanud läbipääsu tihedat kattumist. Koos uuete materialide tekkimisega ja rakendamisega klapiehituses, selliseid nägu fluoroplastic, sünteetiline kautsuk sadulate ehitamisel, tõi endaga kaasa kuulkraanide laia kasutamise alguse. Uued materialid lubasid tagada läbipääsu tiheda kattumise, ning sellega oluliselt vähendada jõudu, mida kasutatakse kraani juhtimisel.

OÜ “Magnum Steel” kraanide liikuvaks elemendiks (klapiks) kasutatakse korki sfäärilise kujuga – kera, mille teljel on tehtud läbiv ümmargune auk, keskkonna läbimiseks. Läbimise kraanides, läbipääsu täielikuks sulgemiseks, või avamiseks, piisab kuuli pööramisest 90° võrra. Augu läbimõõt tavaliselt võrdneb torujuhtme läbimõõdule, millele paigaldatakse kraani, mida sellel juhul nimetatakse täis läbilaskega. Hüdravlilised kaod töökeskkonna läbimisel täielikult avatud kraani puhul on küllaltki väiksed, praktilised samad, kui töökeskkonna läbimisel torustiku kaudu, mis on sama pikk, kui kraani korpus, kuid nad on mittu korda väiksemad, võrreldes klapiseadmete teiste tüüpidega. See väärtuslik kvaliteed tegi kuulkraanid põhiliseks lukkustusseadmeks magistraalgaasijuhtmete lineaarses osas. Gabariidi ja pöördemomendi vähendamiseks klapiseadmete juhtimisel mõnikord kasutatakse kitsendatud kraane. Peale kõige, mis on nimetatud ülevalpool OÜ “Magnum Steel” kraanid omavad ka rida teisi väärisusi:

  1. konstruktsiooni lihtsus;
  2. kõrge ja töökindlel hermeetilisus;
  3. väiksus;
  4. lihtne vooluosa vorm ja seisva tsooni puudumine selles;
  5. mugav juhtimine;
  6. lühike aeg, mida kulutatakse pööramiseks;
  7. kohaldatavus viskossete ja saastatud keskondades, vedrustuste, vedelate ja setete puhul.

OÜ “Magnum Steel” kuulkraanides sadulad korpuses teostatakse rõngaste kujul erinevate plastmasside liikidest (peamiselt fluoroplastic), mis tagab töökindlat hermeetilisust, lihtse ja sujuva kuulkorgi pöörde.

Kuulkraanide juhtimine toimub käsitsi (väikestel läbimõõtudel) ja mehaniseeritud – elektrilise, õhu ja hüdraulilise juhtimise kasutamisel. Kraanidel gaasijuhtmestikudel on võimalus kasutada juhtimiseks töökeskkonda, mis transporteeritakse torujuhtmestiku kaudu.

Каталог TUT.BY Rating All.BY Первый Каталог - Предложения продавцов, каталог цен